Kontakní údaje

REZERVACE LETŮ a INFOLINKA:

777 062 699

777 33 22 00

info@tandemove-lety.cz
 

Svornosti 30, Praha 5, 15000
 

 

Dotazy k tandemovým LETŮM

Dotazy k tandemovým SESKOKŮM

Dotazy k objednávce a rezevaci letů a seskoků

Dotazy k dárkovým certifikátům, platbě a stornu

 

Dotazy k tandemovým letům:

 • Jak je to bezpečné?
  Díky novým technologiím a materiálům využívaným v motorovém paraglidingu se do značné míry eliminovalo selhání padákové techniky a tím se mohl paragliding přiblížit široké veřejnosti. Při tandemovém letu jste bezpečně připoutáni k tandemové tříkolce, ke které je připevněn padák. Stále však existuje jedno riziko a tím je lidský faktor. Naši tandem-piloti patří mezi elitu nejen v České Republice, ale i ve světě,  dokonce jsou držiteli několika medailí z Mistrovství světa v motorovém paraglidingu. Díky jejich bohatým zkušenostem a dlouholeté praxi tak můžeme s klidem říci, že tandemové lety jsou bezpečné s minimem rizika.
   
 • Je pro tandemový let stanoven věkový limit?
  Není. Můžeme letět s kýmkoli, koho bude možné bezpečně upoutat k sedačce motorové tříkolky.  
   
 • Vážím 100kg a chci absolvovat tandemový let. Je to možné?
  Ano, poletíme i s Vámi. Padák a tříkolka jsou naddimenzovány i na větší hmotnosti. Nicméně váha zákazníka je důležitá pro bezpečný vzlet a přistání. Při váze zákazníka nad 100 kg nás prosím informujte předem. Maximální váha zákazníka je 110kg.

 

 • Platí pro tandemový let nějaké zdravotní omezení? Bojím se, že budu trpět závratěmi...
  Ano, platí. Před seskokem vyplníte prohlášení, že netrpíte žádnou vážnou chorobou jako je srdeční slabost, epilepsie, apod., nebo nějakým vážným úrazem, který by Vám let znemožňoval. Zdravotní prohlídka k tandemovému letu však není nutná. Musíte tedy zvážit sami, jestli se na tandemový let cítíte. Tandemový let je však po psychické i fyzické stránce méně náročný než tandemový seskok. 

 

 • Jak rychle poletíme a v jaké výšce?
   Rychlost letu je dána konstrukční rychlostí padáku, která se pohybuje mezi 40 - 50km/hod. Létáme ve výšce cca 150 - 300m nad   terénem, na přání je možné letět i výš.

 

 • Můžu letět s brýlemi nebo dioptrickými čočkami?
  Ano. Při tandemovém letu se dosahuje rychlostí, při kterých můžete používat své brýle bez problémů.  
   
 • Jaké je to během letu?
  Tandemový let je především velká pohoda. Nemusíte se ničeho bát a být nervózní. Po odpoutání se od země z Vás spadne veškerá nervozita a budete si naplno užívat let a nádherné pohledy z padáku. Prožijete okamžiky, které nelze ničím jiným nahradit, ani letem v letadle. Při tandemovém letu opravdu ucítíte, že letíte. Nemusíte se bát pocitu nevolnosti, při turbulentním počasí to však může občas zahoupat. Létáme vždy v počasí, které je bezpečné. Tandemový let Vás absolutně odprostí od problémů běžného života a budete se cítit jako pták! 

 

 • Můžu se při letu pohybovat a povídat si s pilotem?

      I přesto, že jste bezpečně připoutání k sedačce tříkolky, hlavu, ruce i nohy máte volné a můžete s nimi volně pohybovat. Díky motoru za
      Vámi se Vám let může  zdát hlučnější, s pilotem se však uslyšíte.       

 

 • Co se ode mě během letu očekává? Jak se musím chovat? Zvládnu to?
  Vaše role během seskoku je téměř pasivní. Buďte uvolnění, poslouchejte příkazům a radám zkušeného tandem-pilota a užívejte si let! To je vše co se od Vás očekává. Před samotným letem proběhne krátký briefing, při kterém se dozvíte vše podstatné. Takže ještě jednou, Vaší jedinou povinností bude si let pořádně užít! :) Tandemový let zvládne opravdu každý. Pro Vás je to atrakce, tandem-pilot se o vše postará za Vás. 

 

 • Jak dlouho bude tandemový let trvat?
  Délku tandemového letu si můžete vybrat sami. Pokud budete chtít a bude na to čas, rádi pro Vás let prodloužíme. 

 

 •  Co když se během letu zamotá padák? Jak víme v jaké jsme výšce a kam právě letíme?
  Tandemové padáky jsou speciálně konstruovány tak, aby se i při jejich zaklopení hned opětovně roztáhly. Pro případ selhání však máme i záložní padák, který  v takové situaci použijeme. Tandem-pilot má při letu výškoměr a kompas, takže vždy přesně ví, kde se nachází.  

 

 • Jak tvrdé je přistání?
  Buďte bez obav. Obrazně řečeno, přistání s našimi tandem-piloty ani neucítíte. Navíc sedíte na odpružené tříkolce, která případný náraz dostatečně ztlumí. Tandemový padák je vyroben a naddimenzován pro 2 osoby tak, že jsme schopni přistát i s handicapovanými lidmi bez jakýchkoliv problémů. 

 

 • Co mám mít při letu  na sobě?
  Pro tandemový let není předepsána žádná konkrétní výstroj. Teplota ve výšce letu může být cca. o 5C nižší než na zemi a díky přímému náporu vzduchu o rychlosti přibližně 50km/hod se můžete cítit chladněji.  Doporučujeme tedy takové oblečení, v kterém se budete cítit pohodlně a nebude Vám zima. Jako obuv můžete mít v letních měsících tenisky, na podzim a v zimě něco teplejšího. Můžeme Vám též půjčit kombinézu. Na hlavě budete mít naši přilbu.  

 

 • Dostanu nějaké potvrzení o letu?
  Ano. Po letu od nás obdržíte certifikát potvrzující, že jste s námi absolvovali tandemový let. 

 

 • Již jsme si domluvili termín, ale je špatné počasí.
  V případě nepřízně počasí (déšť, nízká oblačnost, silný vítr) Vás budeme informovat co nejdříve, abyste k nám nejezdili. Po dohodě s Vámi pak termín přesuneme na jindy, tandemový let Vám nepropadne. 

 

 • Můžu během letu fotit a natáčet kamerou?
  Určitě můžete. Vemte si sebou fotoaparát i kameru, doporučujeme však přístroje menších rozměrů. Fotit a natáčet můžete během celého letu, zbytečně se však nevyklánějte! :) 
   
 • Smí se pít před letem alkohol?
  Rozhodně to nedoporučujeme. 

 

 • Můžu si tandemový let objednat i na jiné místo v ČR nebo jen v Jaroměři?
  Upřednostňujeme lety z letiště Jaroměř, kde máme základnu pro tandemové lety. Po dohodě můžeme zajet a startovat i jinde (stačí jen pár set metrů rovné plochy), let se však prodraží o dopravu. Více se dozvíte v ceníku.  

 

 • Jak často tandemové lety provozujete?

       Létáme dle zájmu zákazníků, přes týden i o víkendu, během celého roku.

 

 • A co z toho budu mít? Proč právě tandemový let?
  Garantujeme, že po tandemovém letu nebo seskoku budete naplnění zcela novou energií, budete odproštěni od starostí každodenního života a všechny Vaše problémy se Vám budou zdát malicherné. Získáte větší sebedůvěru a chuť do života. Žádný jiný sport či aktivita Vám nezaručí tak intenzivní prožitek jako tandemový let či seskok!  

 

                                                 objednat let

 

Dotazy k tandemovým seskokům:

 • Jak je to bezpečné?
  Díky novým technologiím a materiálům využívaným v parašutismu se do značné míry eliminovalo selhání padákové techniky a tím se mohl parašutismus přiblížit široké veřejnosti. Při tandemovém seskoku jste speciálním postrojem bezpečně připoutáni k nosnému postroji tandem-pilota o nosnosti více než 6t.  Stále však existuje jedno riziko a tím je lidský faktor. Naši instruktoři a tandem-piloti proto patří mezi elitu nejen v České Republice a byli jako první u nás oprávněni provozovat tandemové seskoky. Díky našim bohatým zkušenostem a dlouholeté praxi tak můžeme s klidem říci, že tandemové seskoky jsou bezpečné s minimem rizika.
   
 • Je pro tandemový seskok stanoven věkový limit?
  Není. Skákali jsme již se 8letým děckem i 87letou babičkou. 
   
 • Vážím 110kg a chci si skočit. Je to možné?
  Ano, skočíme i s Vámi. Padák je naddimenzován i na větší hmotnosti. Samotná váha zákazníka je spíše důležitá pro tandem-pilota, který Vás v určitých momentech seskoku nese celou vahou. Při váze zákazníka nad 100 kg nás prosím informujte předem. Maximální váha zákazníka je 110kg.

 

 • Platí pro seskok nějaké zdravotní omezení? Bojím se, že budu trpět závratěmi...
  Ano, platí. Před seskokem vyplníte prohlášení, že netrpíte žádnou vážnou chorobou jako je srdeční slabost, epilepsie, cukrovka apod., nebo nějakým vážným úrazem, který by Vám seskok znemožňoval. Zdravotní prohlídka k tandemovému seskoku však není nutná. 

 

 • Můžu skákat s brýlemi nebo dioptrickými čočkami?
  Ano. Na seskok Vám zapůjčíme ochranné brýle na volný pád v různých velikostech. 

 

 • Jaké je to během volného pádu? Můžu volně dýchat?
  Volný pád je především obrovská dávka adrenalinu. Prožijete okamžiky, které mnoho lidí nedokáže ani představit a nelze je ničím nahradit. Z výšky 4000m budete padat volným pádem skoro 1 minutu při rychlosti od 200 – 250km/hod. Nemusíte se bát pocitu, jako kdyby jste se propadali.  Již od výskoku ucitíte nápor masy vzduchu na Vaše tělo. Volný pád ucítíte každým nervovým zakončením Vašeho těla. Za volného pádu se Vám bude zdát, že se Vám dýcha poněkud hůře, ale je to jen klamný pocit. Volný pád Vás absolutně odprostí od problémů běžného života! 
   
 • Co se ode mě během seskoku očekává? Jak se musím chovat? Zvládnu to?
  Vaše role během seskoku je téměř pasivní. Buďte uvolnění a poslouchejte rad zkušeného tandem-pilota, ke kterému jste po celou dobu seskoku připoutáni. Před výskokem se zavěsíte v postroji a prohnete tělo. V této poloze budete padat volným pádem až do otevření padáku tandem-pilotem. Za letu si můžete zkusit řídit padák. Před přistáním jen zvednete nohy a tandem-pilot měkce přistane. Jediné co Vám zbývá je celou dobu se usmívat – jste natáčeni! :) Tandemový seskok zvládne opravdu každý. Pro Vás je to atrakce, tandem-pilot se o vše postará za Vás. 

 

 • Jak dlouho bude trvat volný pád a let na padáku? Můžeme si při seskoku povídat?
  Volný pád trvá približne 50 vteřin až 1 minutu, let na padáku kolem 6 – 8min. Během volného pádu si nelze povídat díky aerodynamickému hluku. Po otevření vše utichne a ucítíte naprostý pocit klidu. Na padáku si budete moci s tandem-pilotem povídat. Většina pasažéru je dokonce slyšet na zemi i z výšky 1km!:)

 

 •  Co když se nám neotevře padák?
  Tandemové padáky jsou speciálně konstruovány pro dvě osoby. Padák každého tandem-pilota obsahuje soupravu hlavního a záložního padáku, který je v případě nouze otevřen a snese Vás k zemi stejně komfortně jako padák hlavní. Každý padák je navíc vybaven speciálním záchranným přístrojem CYPRES, který dokáže sám vyhodnotit mimořádnou situaci a otevřít záložní padák bez zásahu tandem-pilota. Tandem-piloti jsou navíc vybaveni výškoměrem a akustickým signalizátorem výšky. 

 

 • Jak tvrdé je přistání?
  Buďte bez obav. Obrazně řečeno, přistání s našimi tandem-piloty se rovná pádu z výšky 10 – 30cm. Tandemový padák je vyroben a naddimenzován na 2 osoby tak, že jsme schopni přistát i s handicapovanými lidmi bez jakýchkoliv problémů. 

 

 • Co mám mít při seskoku na sobě?
  Pro tandemové seskoky není předepsána žádná konkrétní výstroj. Nicméně teplota od jara do podzimu se ve výšce 4000 m pohybuje okolo – 15 až +10 stupňů C. Pro seskok je tedy vhodné mít spodní prádlo a nějaké  oblečení, které je Vám pohodlné (nejlépe sportovní). Jako obuv jsou vhodnější tenisky než pohorky. Můžeme Vám též půjčit kombinézu, brýle a koženou přilbu. 

 

 • Dostanu nějaké potvrzení o seskoku?
  Ano. Po seskoku obdržíte certifikát potvrzující, že jste provedli tandemový seskok. 

 

 • Co když bude špatné počasí?
  V případě nepřízně počasí (déšť, nízká oblačnost, silný vítr) Vás budeme informovat co nejdříve, abyste na letiště nejezdili. Doporučujeme však na letiště přijet za každého počasí (pokud Vás nebudeme kontaktovat předem). Čas tandemového seskoku ve Vámi rezervovanou dobu se z důvodu špatného počasí může posunout na pozdější dobu nebo po dohodě s Vámi přeložit na jiný termín. 

 

 • Jak často skáčete?

       Na většině letišť skáčeme každý víkend od dubna do listopadu.

 

 • Jakým způsobem může být můj seskok zdokumentován?
  Zdokumentování Vašeho seskoku Vám rozhodně doporučujeme. Budete se tak moci podělit o tento fantastický a nezapomenutelný zážitek se všemi Vašimi přáteli. Celý seskok od přípravy na zemi, letu letadlem, volného pádu a přistání Vám můžeme nahrát na VHS nebo DVD, včetně kvalitních fotografií. Po celou dobu s Vámi a Vaším tandem-pilotem bude profesionální kameraman, který s Vámi bude v blízkosti padat i během volného pádu a vše natáčet. Chvíli po seskoku Vám pak předáme kvalitní ozvučenou nahrávku a fotografie. 

 

 • Smí se pít před seskokem alkohol?
  Rozhodně se to nedoporučuje. 

 

 • Z jakého letadla se skáče? V letadle se mi totiž dělá nevolno.
  Na většině letišť skáčeme z turbomotorového hornoplošníku L-410. Tento letoun letí rychle a plynule. Příležitostně je možné si skočit z vrtulníku Mi-8, což je jistě neopakovatelný zážitek pro každého. Na letišti v Hořovicích též skáčeme z dvouplošníku AN-2. Samotný let většinou trvá mezi 15 – 25min. Nevolnosti na palubě letadla se nemusíte bát. Přísun čerstvého vzduchu Vám zaručí bdělost a dobrou formu. 

 

 • A co z toho budu mít? Proč právě tandemový seskok?
  Garantujeme, že po tandemovém seskoku budete naplnění zcela novou energií, budete odproštěni od starostí každodenního života a všechny Vaše problémy se Vám budou zdát malicherné. Získáte větší sebedůvěru a chuť do života. Žádný jiný sport či aktivita Vám nezaručí tak intenzivní prožitek jako tandemový seskok!  

 

                                                 objednat seskok

 

Dotazy k objednávce a rezervaci seskoků:

 

 • Nevím, kdy a kde si obdarovaný bude chtít skočit nebo letět.
  Při zakoupení dárkového certifikátu není třeba předem stanovit konkrétní termín letu / seskoku. Ten stanoví až obdarovaný, který se s námi před seskokem zkontaktuje. Dárkový certifikát je tedy velice flexibilní, termín ani letiště není třeba vybrat při jeho zakoupení.

 

 • Co když bude špatné počasí?
  V případě nepřízně počasí (déšť, nízká oblačnost, silný vítr) Vás budeme informovat co nejdříve, abyste na letiště nejezdili. Po domluvě s Vámi se dohodneme na náhradním termínu.
   
 • Jak si má obdarovaný, co ode mě dostal dárkový certifikát, zarezervovat let nebo seskok?
  Stačí jen zavolat na infolinku (777 062 699 nebo 777 33 22 00), která je uvedena přímo na dárkovém certifikátu a domluvit si termín a místo letu / seskoku, které bude obdarovanému vyhovovat.

 

 • Jak dlouho předem se musí seskok objednat?
  Nejlepší je zarezervovat se minimálně 14 dní předem. Uděláme vždy vše pro to, abychom Vám vyšli vstříc jak s termínem tak i místem seskoku. 
   
 • Již jsem si let / seskok objednal, ale zjistil sem, že se nemůžu dostavit. Co mám dělat?
  Jakmile se dozvíte, že se nemůžete dostavit na již stanovený termín, informujte nás co nejdříve a let / seskok přeložíme na jindy.

 

Dotazy k dárkovým certifikátům, platbě a stornu seskoku:

 

 • Je dárkový certifikát přenosný?
  Ano. V případě,  že obdarovaný nemůže dárkový certifikát využít, je možné ho přenechat někomu jinému i přes to, že je na něm uvedeno jiné jméno. 
   
 • Dostal jsem dárkový certifikát, ale nemohu ho využít ani nikomu darovat.
  Do 1 měsíce od objednání nám můžete dárkový certifikát zaslat zpět na adresu Odyssey Group, s.r.o., Svornosti 30, Praha 5, 150 00 a my Vám zašleme peníze na Váš účet. V případě, že máte dárkový certifikát déle než 1 měsíc, můžete ho komukoliv darovat. V tomto případě nám jej můžete zaslat zpět a my Vám vystavíme nový s novým jménem.

 

 • Jaká je platnost certifikátu a do kdy je možné ho vrátit?
  Platnost dárkového certifikátu je 1 rok od data vystavení. Dárkový certifikát je možné vrátit zpět do 1 měsíce od jeho objednání. Oproti certifikátu Vám poté budou peníze zaslány na Váš účet.

 

 • Jak mohu za tandemový let či seskok / dárkový certifikát zaplatit?
  • dobírkou
  • převodem na účet
  • v hotovosti na letišti (není možné u dárkových certifikátů)

 

 • Jsme skupina více než 5 osob a chceme zkusit tandemový let / seskok. Dostaneme slevu?
  Ano, pro skupiny od 5 osob poskytujeme slevy. Aktuální ceník najdete zde.

 

 

 

Odkaz na certifikát

certifikát odkaz

Aktuality

Létáme a skáčeme každý víkend, rádi se přizpůsobíme Vašim požadavkům.

Skvělý VÁNOČNÍ DÁREK - dárkový poukaz s platnosí 1 rok

PRVNÍ tandemové lety na motorové tříkolce v ČR - PŘÍJĎTE TO ZKUSIT I VY!

FLEXIBILNÍ DÁRKOVÉ POUKAZY - libovolný výběr TERMÍNU a LETIŠTĚ obdarovaným